conklin

Artykuły Piśmienne Conklin

Historia produkcji piór Conklin sięga 1898 r., kiedy to amerykański wynalazca z Toledo (Ohio, USA) założył firmę Conklin Pen wpisując się na kartach historii złotej ery wiecznych piór.
Jako jedna z niewielu firm produkujących pióra, Conklin wciąż pozostaje wierny dawnemu duchowi, niezmiennie tworząc produkty piśmiennicze najwyższej jakości.

Nowe linie stylistyczne nieprzerwanie inspirowane są „starym, dobrym Conklinem” jednak tylko w połączeniu z nowymi technologiami i materiałami marka może tworzyć pióra najwyższej jakości. Przystępna cena jest kolejnym argumentem dla uczynienia z pióra marki Conklin narzędziem codziennego użytku!

Dystrybucja
Prowadzisz sklep? Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marki. Napisz b2b@epdg.pl lub zadzwoń! 22 2501850

All American

conklin jeden

Seria piór All American została stworzona w 1930, na początku Wielkiego Kryzysu i była produkowana w różnych rozmiarach, wykończeniach i mechanizmach napełniania. Seria ta stała się symbolem profesjonalizmu zawartego w stosunkowo niskiej cenie. Aktualnie odtworzona w jednym rozmiarze ‚oversize’ z doskonałej jakości lekko transparentnych żywic włoskich.

Heritage

HERITAGE

Nowa kolekcja Conklin® Heritage™ Collection łączy w sobie oryginalną wizję z najbardziej charakterystycznych modeli klasycznych początku XX wieku z dzisiejszą technologią produkcji i najnowocześniejszymi materiałami. Coklin wybrał klasyczne, innowacyjne projekty i mechanizmy napełniania pochodzące ze złotej ery piór wiecznych.
Kolekcje Heritage ™ są hołdem zarówno dla Roya Conklin’a, jak również pionierskiego ducha minionej złotej ery produkcji piór wiecznych. Heritage Collection ™ celebruje ówczesne wzornictwo i mechanizmy napełniania. Każda kolekcja zostanie utworzona w specjalnej numerowanej edycji.
Od 1898 roku amerykańska manufaktura Conklin produkuje pióra wieczne z użyciem tradycyjnych technik i najwyższej jakości żywic, celuloidu, acetylocelulozy i metali łącząc ponadczasową konstrukcję i innowacyjne rozwiązania.

Duragraph

D...........
Kolekcja Conklin Duragraph przynosi świeży, nowoczesny styl do klasycznego ponadczasowego wzornictwa. Wykonany z doskonałej jakości lekko transparentnych żywic włoskich, Duragraph jest lekkim, średniej wielkości piórem świetnie leżącym w dłoni.
Od 1898 roku amerykańska manufaktura Conklin produkuje pióra wieczne z użyciem tradycyjnych technik i najwyższej jakości żywic, celuloidu, acetylocelulozy i metali łącząc ponadczasową konstrukcję i innowacyjne rozwiązania.

Mark Twain Crescent

twejnnnn

Conklin Pen Co. wprowadza do swojej kolekcji linię Mark Twain Crescent, wzorowaną na pierwszych piórach linii Conklin promowanej przez Marka Twaina. W 1903 roku Mark Twain, amerykański legendarny pisarz rozpoczął współpracę z Conklin Pen Co. i jako przedstawiciel Conklin reklamował słynną linię Conklin Crescent Filler wykonaną z unikalnego na skalę światową materiału – acetylocelulozy.