_MG_2464Sailor_Pioro_Wieczne_PG_Marble_stalowkaHou-ou open

Artykuły Piśmienne Sailor Pen
Luksusowe japońskie pióra wieczne złote, srebrne, maki-e, limitowane edycje

Pióra firmy Sailor są świadectwem długiego bo ponad 100 letniego dziedzictwa, które charakteryzuje techniczna doskonałość i perfekcyjne wykonanie. Wysoką jakość piór japońska firma Sailor zawdzięcza pracownikom – mistrzom w swoim fachu. Każdy rzemieślnik jest odpowiedzialny za swoją część pióra co w połączeniu daje idealnie dopracowany instrument piśmienniczy. Firma Sailor może się pochwalić unikalnymi stalówkami, które są ręcznie wyrabiane przez znakomitego mistrza, projektanta stalówek Nobuyoshi Nagahara. Od przeszło 60 lat Nobuyoshi pracuje w firmie Sailor dla której projektuje i wytwarza niezwykle oryginalne stalówki co przekłada się na wyjątkową jakość wykonania. Japońskie stalówki od europejskich różnią się grubością. Należy pamiętać, że są cieńsze od europejskich o około jeden
rozmiar. Także europejska stalówka w rozmiarze Fine to japońska Medium Fine.

Historia:
Historia marki Sailor rozpoczyna się ponad sto lat temu. Mieszkającego w historycznym porcie w Hiroszimie w Japonii inżyniera – Pana Kyugoro Sakata odwiedził w 1911 roku jego stary przyjaciel, brytyjski marynarz i po raz pierwszy pokazał mu przywiezione z Anglii pióro wieczne. Pan Sakata był tak zaintrygowany projektem i funkcją pióra, że postanowił sam produkować te najświetniejsze instrumenty pisarskie na świece. Pan Sakata był zdeterminowany żeby produkować najbardziej eleganckie i wytworne pióra na świecie. Jego celem było uczynienie z pisania intrygującej przygody. Postanowił nazwać swoją firmę Sailor (Marynarz) w oczekiwaniu, że firma będzie rozwijać się międzynarodowo, tak jak podróże marynarza. Tym samym firma Sailor stała się pierwszą firmą produkującą pióra wieczne w Japonii i wciąż jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw w branży. Z dumą utrzymuje to dziedzictwo jakości i technicznej doskonałości przez 100 lat istnienia. Do dziś oferuje klientom wyjątkową różnorodność piór wiecznych zwiększających przyjemność pisania

Dystrybucja
Prowadzisz sklep? Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marki SAILOR. Napisz b2b@epdg.pl lub zadzwoń! 22 2501850

Serie:

(K.O.P) King Of Pens:

compare

Flagowa seria firmy Sailor. Długi korpus pióra, czarujący kształt oraz duża złota 21-karatowa stalówka to świetnie zbalansowane połączenie. Atrakcyjna forma i niezwykle wysoka jakość udowadniają, że pióro to w pełni zasłużyło na swój tytuł – Króla. Pióra z tej serii są wykonane z czterech różnych materiałów i każde z nich podczas pisania prowadzi się w unikalny sposób.

K.O.P Urushi

urushi

K.O.P Ebonite

k.o.p EBONITE 2

K.O.P Resin

24k
(P.G) Professional Gear

compare 2

Firma Sailor od początku swojego powstania przy produkcji piór kieruje się wyjątkową precyzją i perfekcją by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzisiaj dalej przyświeca im ta idea, którą można zobaczyć w piórach z serii The Profesional Gear. Cechą charakterystyczną tej linii jest kotwica loga firmy Sailor na szczycie skuwki. Pióra The Professional Gear są dostępne w różnych rozmiarach od dużych 161 mm do malutkich 132 mm

K.O.P Professional Gear:

PG1JJPG

Professional Gear

2 długopiisy 3 pióra1

Professional Gear Realo

reaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Professional Gear Color

3 póra

Professional Gear Millecolore:

ex1

Professional Gear Slim:

exodus
slim
exodus1
4p4s

Professional Gear Slim Transparent:

transparent

Professional Gear II

pege22

Firma Sailor od początku swojego powstania przy produkcji piór kieruje się wyjątkową precyzją i perfekcją by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzisiaj dalej przyświeca im ta idea, którą można zobaczyć w piórach z serii The Profesional Gear. Cechą charakterystyczną tej linii jest kotwica loga firmy Sailor na szczycie skuwki.Najnowsza seria The Professional Gear II jest nieco dłuższa od poprzedniczki oraz ma zmodyfikowany klips z charakterystycznym logo kotwic.

1911 Large Realo

tendencja1

Nazwa serii odzwierciedla rok założenia firmy Sailor. Pióra w tej linii są dostępne w wielu różnych materiałach oraz z różnymi wykończeniami powierzchni. Dzięki świetnemu zbalansowaniu oraz złotej 21 karatowej stalówce pisanie jest czystą przyjemnością.

1911 Standard

tendencja12

Nazwa serii odzwierciedla rok założenia firmy Sailor. Pióra w tej linii są dostępne w wielu różnych materiałach oraz z różnymi wykończeniami powierzchni. Dzięki świetnemu zbalansowaniu oraz złotej 21 karatowej stalówce pisanie jest czystą przyjemnością.

Chalana Series

chalajna22222

Nazwa serii odzwierciedla rok założenia firmy Sailor. Pióra w tej linii są dostępne w wielu różnych materiałach oraz z różnymi wykończeniami powierzchni. Dzięki świetnemu zbalansowaniu oraz złotej 21 karatowej stalówce pisanie jest czystą przyjemnością.

Maki-e Series

makje

Sailor Pióro Wieczne Kyo Maki-e Kakitsubata (Iris)
Technika Kyo Maki-e ewoluuje od przeszło tysiaca lat. Dekoracje z wykorzystaniem tej techniki można podziwiać m.in w pałacach cesarzy na instrumentach muzycznych oraz w starożytnych świątyniach. Kyo Maki-e to połączenie piękna i luksusu wyrażony w typowo dla kultury japońskiej sposób: pełen prostoty i wyrafinowania. Pióra z tej serii powstały w Kyoto i odzwierciedlają starożytne korzenie sztuki Maki-e.

Precious Wood Series

tendencja123

Fantastyczne pióro wykonane z drewna cedrowego połączonego ze srebrnymi wykończeniami. Pióro świetnie układa się w dłoni oraz szybko się w niej ogrzewa

Reglus

regulus

Seria popularnych i eleganckich piór firmy Sailor dostępnych w kilku kolorach. Rzetelne i solidne wykonanie, wygodnie leżące w dłoni, design miły dla oka.

Procolor 500&300

500i300

Seria popularnych i eleganckich piór firmy Sailor dostępnych w kilku kolorach. Rzetelne i solidne wykonanie, wygodnie leżące w dłoni. Wzór bazuje na najpopularniejszym modelu 1911 S.

Lecoule

lucola
Nowa seria tanich piór firmy Sailor. Idealna dla osób zaczynających swoją przygodę z piórami wiecznymi. Dobre wykonanie, wygodnie leżące w dłoni, design miły dla oka.

Akcesoria:

akcesoria
 

akcesoria banner